Vrijwilliger (telefonische) rouwzorg

Jouw profiel

Om ons team van rouwzorgvrijwilligers te versterken, zoeken we mensen die bereid zijn om telefonisch contact op te nemen met de nabestaanden van patiënten die begeleid werden vanuit het Netwerk Palliatieve Zorg Waasland.

Taakomschrijving

De thuiszorgequipe van het Netwerk Palliatieve Zorg Waasland begeleidt patiënten die ernstig ziek zijn en hun naasten. Na het overlijden, vragen onze verpleegkundigen aan de nabestaanden of zij graag nog eens opgebeld worden na enkele maanden. Daar schakelen we rouwzorgvrijwilligers in die na een drietal maanden een eerste keer telefonisch contact opnemen. Tijdens dat eerste contact wordt vooral geluisterd naar het verhaal, dat mensen graag nog eens doen, en wordt gepeild naar mogelijke noden rond rouwzorg. Zijn ze voldoende omringd door hun eigen netwerk? Zouden ze gebaat zijn met lotgenotencontact? Wandelen ze graag met lotgenoten? Hebben ze toch een psycholoog nodig? Dat zijn zaken die de rouwzorgvrijwilliger kan bevragen. Indien de nabestaande dat wenst, volgt enkele maanden later een tweede telefoongesprek en op 1 jaar na overlijden een derde en laatste gesprek. Indien de nood er is bij de nabestaande en de vrijwilliger dit wil doen, kan de vrijwilliger ook aan komen gaan voor een gesprek.

Aanbod

We bieden een korte opleiding (drie dagen) aan vooraleer de vrijwilliger begint, omkadering vanuit het Netwerk Palliatieve Zorg Waasland met een aanspreekpunt, een toffe ploeg van vrijwilligers, bijkomende vormingsmomenten, een vergoeding voor telefoonkosten en eventuele kilometervergoeding, een jaarlijks verwenmoment met al onze vrijwilligers.

Beschikbaarheid

De vrijwilliger kan zelf plannen wanneer de telefoontjes (met eigen telefoon) gebeuren. Dat kunnen er eens 3 per week zijn en dan enkele weken niets. We verlangen natuurlijk ook een engagement om feedback te geven over de gesprekken.

Zorg
OuderenVolwassenen

Wanneer

regelmatig

Vereisten

Nederlands

Vergoeding

Netwerk Palliatieve Zorg Waasland

Contactpersoon

Yanna Van Wesemael
03 776 29 97

Locatie voor dit werk

Thuis
9111 Belsele

Locatie Netwerk Palliatieve Zorg Waasland

Interesse?

Deze velden zijn verplicht

Contactpersoon

Yanna Van Wesemael
03 776 29 97

Hoe solliciteren?

Lees onze 7 tips voor een geslaagd eerste contact

Wetgeving

Deze organisatie valt onder de Vrijwilligerswet.

Momenteel zijn er geen andere jobs beschikbaar voor deze organisatie.