Vrijwilliger bij Vier het Leven Kortenberg - Steenokkerzeel

Jouw profiel

Je hebt een hart voor ouderen én voor cultuur. Je bent flexibel inzetbaar, je woont in Kortenberg of Steenokkerzeel en bent in het bezit van een 5-deurs auto. Je vindt het leuk om ouderen (75+) een gezellige avond uit te bezorgen en alle praktische zorgen voor hen weg te nemen.

Taakomschrijving

'Vier het leven' organiseert theater-, film-, musea- en concertbezoeken in de omgeving van Kortenberg, voor ouderen uit Kortenberg (75+) die niet meer alleen kunnen of willen gaan. Zij worden van deur tot deur begeleid door een gastvrouw of gastheer om zo samen van cultuur te genieten.

Aan elk groepje van drie deelnemers koppelen wij één van onze vrijwilligers die op die datum beschikbaar is om met de ouderen uit te gaan. De vrijwilliger haalt de deelnemers thuis op, geniet samen met hen van de voorstelling of activiteit en brengt hen na afloop ook weer thuis.

Als vrijwilliger kun jij gratis mee: wij betalen jouw ticket en drankjes.

Wij regelen ook alle praktische zaken, zoals de reservering van de tickets en de indeling van de gasten en vrijwilligers. Wij bezorgen jou per uitstap alle praktische informatie over de activiteit, deelnemers, locatie en bereikbaarheid. Wij zorgen ook voor een goede omkadering, met interactieve vormingsdagen voor onze vrijwilligers.

Het project is gestart sinds september 2019 in Kortenberg en Steenokkerzeel. In die regio werken we momenteel samen met de volgende cultuurhuizen: CC Het Bolwerk (Vilvoorde) en CC De Factorij (Zaventem). Op termijn willen wij dit aanbod uitbreiden naar andere cultuurhuizen en musea in de regio, ook die in Leuven.

Vier het Leven is een initiatief van de non-profitorganisatie FedOS vzw: www.fedos.be
Het is gebaseerd op het gelijknamige project dat in Nederland al bijna 15 jaar met veel succes bestaat: www.4hetleven.nl

Kunsten
Ouderen

Wanneer

01/0130/06/2020
af en toe

Vereisten

Nederlands

Toegankelijkheid

Vergoeding

Vier het Leven - FedOS vzw

Contactpersoon

Eric Gijssen
0472 57 36 79

Locatie voor dit werk

diverse locaties in de omgeving van Kortenberg en Steenokkerzeel
3070 Kortenberg

Locatie Vier het Leven - FedOS vzw

Interesse?

Contactpersoon

Eric Gijssen
0472 57 36 79

Hoe solliciteren?

Lees onze 7 tips voor een geslaagd eerste contact

Wetgeving

Deze organisatie valt onder de Vrijwilligerswet.

Andere vacatures van Vier het Leven - FedOS vzw