Vrijwilliger bij Vier het Leven Gent

Jouw profiel

Je hebt een hart voor ouderen én voor cultuur. Je bent flexibel inzetbaar, je woont in Gent en bent in het bezit van een 5-deurs auto. Je vindt het leuk om ouderen (75+) een gezellige avond uit te bezorgen en alle praktische zorgen voor hen weg te nemen.

Taakomschrijving

'Vier het leven' organiseert theater-, film-, musea- en concertbezoeken in Gent, voor ouderen uit Gent (75+) die niet meer alleen kunnen of willen gaan. Zij worden van deur tot deur begeleid door een gastvrouw of gastheer om zo samen van cultuur te genieten.

Aan elk groepje van drie deelnemers koppelen wij één van onze vrijwilligers die op die datum beschikbaar is om met de ouderen uit te gaan. De vrijwilliger haalt de deelnemers thuis op, geniet samen met hen van de voorstelling of activiteit en brengt hen na afloop ook weer thuis.

Het project is gestart sinds september 2019 in Gent. Wij werken in Gent momenteel al samen met de volgende cultuurhuizen: NTGent, Muziekcentrum De Bijloke, Kunstencentrum Voo?uit, Sphinx Cinema, Compagnie Cecilia, de Sint-Pietersabdij en S.M.A.K. Op termijn willen wij dit aanbod uitbreiden naar alle cultuurhuizen en musea van Gent.

www.4hetleven.be

Vier het Leven is een initiatief van de non-profitorganisatie FedOS vzw (www.fedos.be) en de coöperatie Cera (www.cera.coop). Het is gebaseerd op het gelijknamige project dat in Nederland al meer dan 16 jaar met veel succes bestaat: www.4hetleven.nl

Aanbod

Als vrijwilliger kun jij gratis mee: wij betalen jouw ticket en drankjes.

Wij regelen ook alle praktische zaken, zoals de reservering van de tickets en de indeling van de gasten en vrijwilligers. Wij bezorgen jou per uitstap alle praktische informatie over de activiteit, deelnemers, locatie en bereikbaarheid.

Wij zorgen ook voor een goede omkadering, met interactieve vormingsdagen voor onze vrijwilligers.

Je bent als vrijwilliger ook verzekerd bij ons (BA en ongevallen) en wij hebben een omniumverzekering voor de verplaatsingen in de auto.

Beschikbaarheid

Je kunt zelf aangeven op welke dagen je beschikbaar bent om een groepje deelnemers te begeleiden. Vier het Leven organiseert ongeveer 50 uitjes op jaarbasis, met elk 1 of 2 groepjes.

Cultuur
Ouderen

Wanneer

01/04/2022
af en toe

Vereisten

Nederlands

Toegankelijkheid

Vergoeding

Vier het Leven - FedOS vzw

Contactpersoon

Eric Gijssen
0472 57 36 79

Locatie voor dit werk

diverse locaties in centrum Gent
9000 Gent

Locatie Vier het Leven - FedOS vzw

Interesse?

Deze velden zijn verplicht

Contactpersoon

Eric Gijssen
0472 57 36 79

Hoe solliciteren?

Lees onze 7 tips voor een geslaagd eerste contact

Wetgeving

Deze organisatie valt onder de Vrijwilligerswet.

Andere vacatures van Vier het Leven - FedOS vzw

organization.jobs.more