Oppas en gezelschap gezocht bij een koppel in Mechelen ref449825

Jouw profiel

Zorgbehoevende en oudere personen blijven liefst zo lang mogelijk thuis wonen in hun eigen vertrouwde omgeving. De inzet van vrijwilligers betekent vaak het verschil tussen thuisblijven of een opname in het ziekenhuis of woonzorgcentrum. Ook kan de mantelzorger eventjes worden ontlast als vrijwilligers bijspringen.

Door de toenemende vraag doen we langs deze weg graag een oproep naar nieuwe vrijwilligers om deze mensen te kunnen helpen.

Bij ons kunnen vrijwilligers verschillende taken op zich nemen:

  • Dagoppas: Hierbij gaan onze vrijwilligers langs bij mensen in je eigen regio om hen te helpen: samen boodschappen doen, gezelschap houden, een wandeling maken, maaltijd opwarmen, een gezelschapsspel spelen, … De vrijwilliger krijgt ook hier een forfaitaire onkostenvergoeding voor oppas en transport.
  • Nachtoppas: Bij nachtoppas gaan onze vrijwilligers inslapen bij mensen om een permanentie te bieden: als de klant zich niet veilig voelt ’s nachts, als voorzorg (moest er iets gebeuren), omdat de klant soms naar toilet moet en hij dreigt te vallen, ... Ook hier krijgt de vrijwilliger een forfaitaire onkostenvergoeding (geen transportvergoeding).

Bij alle taken die je als vrijwilligers zou opnemen bij ons, ben je natuurlijk persoonlijk verzekerd! Wanneer en hoeveel je je wenst in te zetten is volledig aan jou.

Heb je interesse in één van deze taken? Of eventueel in een combinatie van de 2? De keuze is geheel aan jou! Neem dan vrijblijvend contact op met Lotte Similon, vrijwilligerscoördinator, 03/320 86 13 of lotte.similon@svhg.be.

Taakomschrijving

Momenteel zijn we op zoek naar een vrijwilliger die tijdelijke hulp kan bieden bij een koppel in Mechelen. Er is een vaste vrijwilliger die altijd bij hen hulp gaat bieden tijdens de vakantieperiode van de zoon. Helaas kan de vrijwilliger niet de volledige periode hulp bieden.
Meneer is 90 jaar heeft parkinson en dementie. Hij kan niet zo goed meer praten. Mevrouw is iets minder mobiel en hardhorig.
Ze hebben hulp nodig op 23/06 van 10u-18u30. Op 28/06 en 29/06 zijn ze op zoek naar nachtoppas, liefst van 18u30 's avonds tot 08u 's ochtends. Het is de bedoeling dat je gewoon bij hen inslaapt, maar dat er iemand aanwezig is moest er iets gebeuren.

Er zou hulp nodig zijn met meneer recht te heffen uit de zetel. Ook is er hulp nodig bij het opwarmen van de maaltijd en eventueel ook het toedienen. Verder is het vooral gezelschap of eventueel drinken aangeven.


Welzijn

Wanneer

03/04/2019
regelmatig

Vereisten

Nederlands

Vergoeding

Solidariteit voor het Gezin Afdeling Antwerpen

Contactpersoon

Lotte Similon
03/320 86 13

Locatie voor dit werk

Mechelen
2800 Mechelen

Locatie Solidariteit voor het Gezin Afdeling Antwerpen

Interesse?

Contactpersoon

Lotte Similon
03/320 86 13

Hoe solliciteren?

Lees onze 7 tips voor een geslaagd eerste contact

Wetgeving

Deze organisatie valt onder de Vrijwilligerswet.

Andere vacatures van Solidariteit voor het Gezin Afdeling Antwerpen